Ten, kdo má na zahradě bazén, který přesahuje 25 metrů, se tím může pyšnit. Něco takového by si přál nejspíše každý z nás. Dovolit si jej může ale jen pár výjimek. Jestliže ale chcete trénovat jako olympionik, pak k tomu nepotřebujete velký bazén. Vystačíte si totiž s bazénem, který je i menší. Je k tomu ale potřeba pořídit si protiproud.
Článek bazénové protiproudy je určen pro všechny, které tohle téma zajímá.
Protiproud je nejlepším řešením pro ty, kteří chtějí zlepšit svou plaveckou kondici, a nechce se jim stále navštěvovat veřejné bazény, které stále bývají velmi přeplněny.
Nejlepší je, když se pro pořízení protiproudu rozhodnete už ve chvíli, než se vůbec pustíte do stavby bazénu. Dá se ale nainstalovat i dodatečně. Dokonce i do bazénu, který je nadzemní.
Díky protiproudu je umožněno v bazénu vytvořit vodní proud, který je šumivý. Dá se dokonce nasměrovat i regulovat podle přání.
Produkují velkou spoustu bublinek, které jsou bohaté na kyslík. Dalo by se to nazvat jako příjemná relaxace, kterou každý z nás alespoň jednou za čas opravdu potřebuje.
Dělí se navíc na zabudované a zavěšení.
Zabudované jsou nejvhodnější pro bazény, které jsou zapuštěny. Protiproud je možné pořídit okolo třiceti tisíc korun. Na samotném bazénu a také jeho velikosti, můžete hodně ušetřit. Bývá velmi oblíbený také pro vnitřní bazény. Pokud uvažujete nad protiproudem zabudovaným, pak by bylo lepší pořídit si jej už při koupi bazénu.
Zavěšený protiproud se hodí i pro zapuštěné, tak i nadzemní bazény. Lze jej instalovat do bazénů, které jsou postavené.
Před samotným pořízením byste se měli zamyslet nad tím, proč jej vlastně chcete. Ty protiproudy, které mají průtok do čtyřiceti metru krychlových, se hodí pro rodiny s dětmi. Ty, které mají nad čtyřicet metru krychlových, se hodí pro plavce.
Důležitou součástí pro samotné pořízení jsou čerpadla. Je ale potřeba, aby byly umístěny pod úrovní hladiny vody.